ŁĄCZY NAS… HISTORIA!

HISTORY CHANNEL I DESTRUCTIVE CREATIONS ŁĄCZĄ SIŁY, BY WSPÓLNIE OPOWIADAĆ O HISTORII POPRZEZ ROZRYWKĘ 

Telewizja HISTORY Channel i polski deweloper i wydawca Destructive Creations nawiązują współpracę, która w przyszłości ma szansę zaowocować ciekawymi projektami cross promocyjnymi dla obu marek. Polskie niezależne studio deweloperskie, wprowadzające na rynek gry inspirowane historią, o światowym poziomie, to doskonały partner do wzajemnej promocji dla telewizji o tematyce historycznej o ugruntowanej, globalnej marce, która opowiada o dziejach świata w sposób niekonwencjonalny. Wierzymy, że wspólnie możemy wiele. 

Oferta programowa HISTORY Channel od lat łączy wiedzę z rozrywką, dlatego w obliczu przenikania się nowych mediów i form rozrywki digitalowej naturalnym krokiem dla naszej marki jest współpraca z twórcami gier komputerowych o tematyce historycznej ze studia Destructive Creations. Wierzymy, że wspólnie uda nam się dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, zarówno graczy, którzy cenią sobie opowieści o historii, jak i naszych widzów – zainteresowanych również innym rodzajem rozrywki. 

– komentuje Tomasz Teodorczyk, Director of Content and Brands, A+E Networks Poland and CEE. 

W zakładce GRY widnieją odniesienia do dwóch gier zaprezentowanych przez dewelopera. Jedną z nich jest Ancestors Legacy, która zrobiła furorę na rynku gier komputerowych. Gracze obejmują dowodzenie nad armią i ruszają na podbój średniowiecznej Europy w serii długofalowych kampanii. Można wybrać jedną z czterech dostępnych frakcji – Wikingów, Anglosasów, Germanów bądź Słowian – i poprowadzić ich do spektakularnego zwycięstwa, wymagającego czegoś więcej niż tylko podboju i ataków łupieżczych na wrogie obozy, wioski i miasta. Klucz do zwycięstwa stanowi wykorzystanie szerokiego wachlarza taktycznych opcji i przewagi terenu oraz rozsądne zarządzanie obozami i osadami. 

Drugą grą jest War Mongrels –  gra zabiera śmiałków na front wschodni II wojny światowej. Mroczna, fascynująca fabuła, pełna dynamicznych, taktycznych wyzwań z elementami skradania porywa fanów dobrej rozrywki i miłośników historii XX wieku. 

Jako twórcy gier inspirowanych historią, bardzo cieszymy się ze współpracy z HISTORY Channel. Utoruje ona drogę entuzjastom historii do odkrywania interesujących wydarzeń z przeszłości za pośrednictwem interaktywnego i wciągającego medium reprezentowanego przez świetne gry, takie jak War Mongrels i Ancestors Legacy

komentuje porozumienie o współpracy promocyjnej Marcin Stanek, Business Development Manager w Destructive Creations.

 Kolejny sukces Destructive Creations odnotuje już w najbliższych tygodniach, ponieważ czeka na premierę gry War Mongrels na konsolach i w środowisku Apple. Z kolei w dniach 13-17 kwietnia War Mongrels będzie dostępne dla użytkowników platformy Steam całkowicie za darmo w ramach promocyjnego weekendu! 

HISTORY Channel oraz Destructive Creations łączą podobne wartości – obie marki opowiadają o historii w sposób niestandardowy, włączając w wysokiej klasy rozrywkę rzetelną wiedzę historyczną, przedstawiając pasjonujące postaci i oddając klimat minionych wieków. Niech dzieje się historia!