Największe tajemnice świata
W środy o 22:00 od 19 lipca na HISTORY

Największe tajemnice świata

Laurence Fishburne, zdobywca Emmy Award, polskim widzom znany głównie z roli Morfeusza w legendarnym filmie „Matrix”, bada niektóre z największych tajemnic świata – m.in. Katastrofę Titanica, losy mordercy prezydenta Abrahama Lincolna czy historię Lodołamacza Endurance.
Program zapewnia nowe spojrzenie na te ponadczasowe rozdziały współczesnej historii.

Opis programu

„Największe tajemnice świata” to seria specjalnych odcinków śledczych, które podejmują najbardziej znane tajemnice świata i rzucają wyzwanie wszystkiemu, czego do tej pory się o nich dowiedzieliśmy.

Opowiadana i prowadzona przez Laurence’a Fishburne’a seria zagłębia się w szereg najważniejszych historycznie tajemnic ostatnich czasów. W najnowszej serii próbuje zrozumieć tajemnicę legendarnego Stonehenge, rozkłada na czynniki pierwsze przypowieść o Arce Noego, przygląda się Wielkiej Stopie i poszukuje drogi do tonącego w bogactwie El Dorado.

Wykorzystując nowe dowody i wcześniej niewykorzystane perspektywy, w tym nigdy wcześniej niewidziane pamiętniki i zaawansowane testy DNA, program „Największe tajemnice świata” odkrywa zupełnie nowe fakty na temat niektórych z najbardziej znanych i zagadkowych rozdziałów historii.

https:\/\/historytv.pl//historytv.pl//www.youtube.com/watch?v=dXW4r-3jCn4

Zobacz także