FACECI ZE STALI
wtorki o 21:30

FACECI ZE STALI

NOWY PROGRAM

Opis programu

Niespożyta energia, pasja, niezwykłe pomysły i świetne rzemiosło musiały w końcu eksplodować. Tak powstał program „Faceci ze stali”. Tomasz Ołdziejewski, guru bursztynnictwa z Pomorza i Artur Szyngwelski, jeden z najlepszych polskich knifemakerów, wyruszą w Polskę i trafią do pracowni Michała Trollsky’ego. Tam wspólnie stworzą sztylet na specjalne zamówienie… kobiety.

– Siła HISTORY Channel w Polsce tkwi w lokalnych produkcjach. One natomiast zawdzięczają sukces charyzmatycznym bohaterom. W „Facetach ze stali” łączymy trzy niesamowite osobowości i wyjątkowe pasje. Tomasz Ołdziejewski razem z Arturem Szyngwelskim odwiedzą pracownię Trollsky’ego i stworzą niezwykłe dzieło na specjalne zamówienie. Jestem więcej niż pewna, że ta niesamowita mieszanka talentu, charyzmy i profesjonalizmu przypadnie do gustu naszym widzom. Bardzo wierzę w ten format i wierzę również, że odcinek pilotażowy spotka się z dobrym odbiorem – mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji w A+E Networks.

W pilotażowym odcinku „Facetów ze stali” Tomasz i Artur przejadą pół Polski, aby zrealizować wyjątkowe zamówienie. Panowie trafią na Śląsk, do pracowni Trollsky’ego, gdzie wykonają wysadzany bursztynami sztylet ze stali damasceńskiej. Czy nasi eksperci sprostają wymaganiom kolekcjonerki? Jak Tomasz Ołdziejewski poradzi sobie w kuźni? O tym przekonamy się 28 listopada, o godz. 21:30 w telewizji HISTORY.

Zobacz także