Żywioły, które niosą śmierć
soboty o 21:05 na HISTORY2

Żywioły, które niosą śmierć

Żywioły, które niosą śmierć prezentuje reporterskie i prywatne nagrania filmowe dokumentujące katastrofy ekologiczne, a także relacje ich naocznych świadków.

Opis programu

Fakt, że w łańcuchu pokarmowym człowiek zajmuje niekwestionowane najwyższe miejsce, daje nam złudne poczucie bezpieczeństwa. Kiedy jednak siły natury zaczynają działać przeciwko nam, szybko uzmysławiamy sobie, że tak naprawdę jesteśmy zdani na łaskę naszej planety. W ostatnich latach odnotowujemy coraz więcej klęsk żywiołowych – od huraganu Katrina począwszy a na trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii skończywszy. 

Żywioły, które niosą śmierć prezentuje reporterskie i prywatne nagrania filmowe dokumentujące katastrofy ekologiczne, a także relacje ich naocznych świadków. Grupa wybitnych ekspertów podda te dokumenty analizie i wyjaśni, co stało się podczas badanych wydarzeń i jakie były ich konsekwencje. Na podstawie określonych kryteriów specjaliści stworzą skalę umożliwiającą porównanie ostatnich klęsk żywiołowych z podobnymi katastrofami, znanymi z historii. Wiedza o tym, jak działają żywioły, które niosą śmierć, może pomóc uniknąć skutków ich niszczycielskiej siły.

https:\/\/historytv.pl//historytv.pl//youtu.be/7vmJVZnjm-o

Zobacz także