Zabawki, które zmieniły świat
DŁUGOŚĆ ODCINKA: 55 MINUT

Zabawki, które zmieniły świat

Program prezentuje innowacyjne produkty i nostalgiczne zabawki jako siły napędowe nieopisanych zmian kulturowych i ekonomicznych. Czteroczęściowy dokument przedstawia sylwetki wizjonerów, takich jak Parker Brothers, Milton Bradley i Ruth Handler, którzy przekształcili małą firmę produkującą zabawki w miliardowe imperium znane obecnie jako Mattel®.

Opis programu

Na tle ważnych wydarzeń w historii Ameryki, takich jak wojna secesyjna i wielki kryzys, „Zabawki, które zmieniły świat” przedstawiają inną historię. Program prezentuje innowacyjne produkty i nostalgiczne zabawki jako siły napędowe nieopisanych zmian kulturowych i ekonomicznych. Czteroczęściowy dokument przedstawia sylwetki wizjonerów, takich jak Parker Brothers, Milton Bradley i Ruth Handler, którzy przekształcili małą firmę produkującą zabawki w miliardowe imperium znane obecnie jako Mattel®. Ujawnia mało znane historie stojące za przełomowymi innowacjami, takimi jak Frisbee® oraz przypadkowe odkrycia, takie jak powstanie Slinky®.

Dodatkowo, seria demaskuje starcia między kultowymi markami, które na zawsze zmieniły sposób zabawy na całym świecie. Łącząc dramatyczne rekonstrukcje i materiały archiwalne z wywiadami z ekspertami czy biografami „Zabawki, które zmieniły świat” ożywiają zaskakujące historie mężczyzn i kobiet, którzy stworzyli jedne z najbardziej ukochanych i ponadczasowych zabawek w Ameryce i na świecie, w tym Silly Putty®, Monopoly®, Barbie®, G.I. Joe® i inne znane klasyki.

https:\/\/historytv.pl//historytv.pl//youtu.be/XkvHcNpB6K4

Zobacz także