Trójkąt Bermudzki: Przeklęte wody
środy o 22:00

Trójkąt Bermudzki: Przeklęte wody

Trójkąt Bermudzki to najbardziej osławiony zakątek oceanu w historii ludzkości. Budzi strach i niekończącą się fascynację. Wody te, otaczane przez Florydę, Bermudy i Puerto Rico, pochłonęły niezliczone ilości statków i samolotów oraz… ich załogi - niektóre z nich zniknęły bez śladu.

Opis programu

Trójkąt Bermudzki to najbardziej osławiony zakątek oceanu w historii ludzkości. Budzi strach i niekończącą się fascynację. Wody te, otaczane przez Florydę, Bermudy i Puerto Rico, pochłonęły niezliczone ilości statków i samolotów oraz… ich załogi – niektóre z nich zniknęły bez śladu.

W 1945 roku pięć samolotów amerykańskiej marynarki wojennej zaginęło tej samej nocy, wraz z samolotem poszukiwawczo-ratowniczym wysłanym w celu ich odnalezienia. Nigdy nie odnaleziono wraku. Reporterzy dokopali się do relacji o innych zaginionych samolotach i statkach, a opowieści o dziwnych zjawiskach sięgają czasów podróży Kolumba. 

Teraz elitarny zespół bada Trójkąt Bermudzki z pomocą tajnej broni – tworzonej od dziesięcioleci mapy, oznaczającej lokalizacje niezidentyfikowanych podmorskich wraków i anomalii. Każdego tygodnia będą próbowali zidentyfikować jeden tajemniczy wrak, oceniając po drodze dowody stojące za legendami i teoriami naukowymi, takimi jak niebiańskie fale, gigantyczne bańki metanu, wiry wsysające statki i martwe strefy, które oszałamiają sprzęt i samoloty. W Trójkącie Bermudzkim nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Zespół dokonuje na dnie oceanu historycznych i ważnych odkryć, które wykraczają poza mity i domysły.

Zobacz także