Spektakularne ucieczki zza krat
wtorki o 22:00

Spektakularne ucieczki zza krat

Legendarna ucieczka Billy'ego Hayesa z tureckiego więzienia była podstawą nagrodzonego Oscarem filmu „Midnight Express”; teraz, dzięki swojemu wyjątkowemu doświadczeniu, Billy zabiera nas do świata największych ucieczek z więzień!

Opis programu

Legendarna ucieczka Billy’ego Hayesa z tureckiego więzienia była podstawą nagrodzonego Oscarem filmu „Midnight Express”. Teraz, dzięki swojemu wyjątkowemu doświadczeniu, Billy zabiera nas do świata największych ucieczek z więzień! Dzięki wyjątkowym rekonstrukcjom widzowie doświadczą zuchwałych ucieczek. Usłyszą intrygujące wywiady ze świadkami, historykami i organami ścigania każdego wydarzenia. Poznają więźniów. Doświadczą ryzyka, nagrody i porażki. 

Program zbada skutki każdej ucieczki i ślady pozostawione w kulturach i systemach prawnych świata, konsekwencje oraz śmierć lub chwałę, które czasami pojawiają się, gdy zdesperowani mężczyźni i kobiety ryzykują wszystko dla wolności. Gospodarz Billy Hayes zabierze widzów na wyprawę po największych ucieczkach z więzienia!

Zobacz także