Naziści: obsesje i okultyzm
DŁUGOŚĆ ODCINKA: 55 MINUT

Naziści: obsesje i okultyzm

Adolf Hitler i szef SS Heinrich Himmler w trakcie II wojny światowej kierowali tajnym zespołem naukowców i archeologów zwanym Ahnenerbe. Nikomu nieznaną misją nazistowskiej organizacji było napisanie historii na nowo oraz udowodnienie teorii o wyższości rasy aryjskiej nad pozostałymi.

Opis programu

Dochodząc do władzy, a także w czasie II wojny światowej Adolf Hitler i szef SS Heinrich Himmler przewodzili tajnemu zespołowi elitarnych naukowców i archeologów znanemu jako Ahnenerbe. Sekretną misją organizacji było napisanie historii na nowo i udowodnienie teorii o wyższości rasy aryjskiej. Teorii, która stanowiła podwaliny ideologii nazistowskiej. Z czasem Ahnenerbe odeszła od źródeł naukowych na rzecz okultyzmu. W poszukiwaniu starożytnych artefaktów, które dowodziłyby nadnaturalnej mocy Niemiec, dawały im przewagę na polu walki i zapewniały III Rzeszy światową dominację, organizacja prowadziła niebezpieczne wyprawy do najdalszych zakątków planety.

Program ujawnia prawdziwą historię kryjącą się za tymi ekspedycjami. Przedstawia nowe dowody, oryginalne badania i wypowiedzi ekspertów, demaskując te słabo poznane, nadzwyczajne twierdzenia i odkrycia wspierające machinę propagandową Hitlera.

https:\/\/historytv.pl//historytv.pl//youtu.be/WKCAQAc3sGM

Zobacz także