Podcasty

Herstory – poznaj jej historię to seria podcastów, w których Anna Tatarska rozmawia ze swoimi gościniami m.in. o kobietach w biznesie, sztuce czy mediach. Wśród rozmówczyń prowadzącej znalazły się profesorka Dobrochna Kałwa, wiceprezeska, dyrektorka generalna A+E Networks CEE Izabella Wiley, aktorka, wokalistka i aktywistka na rzecz zdrowia kobiet Patricia Kazadi, Culture, Diversity & Inclusion Director CD PROJEKT RED Agnieszka Szamałek-Michalska, kierowniczka działu sztuki współczesnej DESA Unicum Anna Szynkarczuk wraz z Weroniką Jakubowską z działu projektów specjalnych oraz polska wioślarka, wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy, Katarzyna Zillmann.

W pierwszym odcinku podcastu gościnią jest profesor Dobrochna Kałwa, historyczka specjalizująca się między innymi w historii mówionej i historii kobiet. Obecnie ciężko jest stwierdzić, kto może zdobyć serca dzisiejszego pokolenia. Uwspółcześniamy mentalność niektórych bohaterek i lubimy myśleć o nich jak o gwiazdach rocka. Dlaczego? Czy Maria Skłodowska-Curie jest przereklamowana i była wyrodną matką? Czy babcię, która stoi w kolejce w okresie wielkiego kryzysu lat osiemdziesiątych za cukierkami dla swoich wnucząt, można uznać za bohaterkę narodową? Dlaczego Maria Konopnicka odbiegała od wizerunku typowej “Matki Polki’? Na te oraz wiele innych pytań, odpowiedzi czekają już w najnowszym odcinku podcastu HERSTORY. Poznaj jej historię!

W drugim odcinku podcastu HERSTORY gościnią jest Izabella Wiley, SVP General Manager Poland & CEE w A+E Networks. Kiedy słyszymy hasło “Kobiety w mediach” odruchowo myślimy o tych kobietach, które widać na przykład na ekranie. Ale istnieje jeszcze cała osobna grupa takich Kobiet, które wyznaczają kierunek i ustanawiają standardy, ale jednocześnie pozostają poza blaskiem fleszy. Czy rola kobiety jako liderki znacznie różni się od tej męskiej? Czy ciężko jest przebić się kobiecie i wspinać po szczeblach kariery w dziedzinie powszechnie uznawanej za zdominowaną przez mężczyzn? Z jakimi trudnościami mierzą się kobiety w tej branży? Na te oraz wiele innych pytań, odpowiedzi czekają już w najnowszym odcinku podcastu HERSTORY. Poznaj jej historię!

W kolejnym odcinku podcastu HERSTORY gościnią jest Agnieszka Szamałek-Michalska, Culture and D&I Director w CD PROJEKT RED. Świat gier powszechnie uznawany jest za męski świat, ale to właśnie wiele kobiet przyczynia się do jego rozwoju. Na ile te stereotypy znajdują potwierdzenie w rzeczywistości? Czy ciężko jest odnaleźć się kobietom w tej branży? Z jakimi reakcjami ze strony innych muszą mierzyć się na co dzień?    Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi czekają już  w najnowszym odcinku podcastu HERSTORY. Poznaj jej historię!

W kolejnym odcinku podcastu HERSTORY gościnią jest Patricia Kazadi, aktorka, piosenkarka i aktywistka. Oprócz funkcjonowania w tej trudnej branży od środka, nasza gościni poruszy temat swojej choroby i jej wpływu na wiele aspektów swojego życia.  Czy świat telewizji i mediów bardzo różni się od tego sprzed dwudziestu lat? Jak wyglądają początki w show biznesie dla młodej dziewczyny? Jak choroba wpływa na relacje z innymi – zarówno zawodowo, jak i prywatnie? Na te oraz wiele innych pytań, odpowiedzi czekają już  w najnowszym odcinku podcastu HERSTORY. Poznaj jej historię!

Tym razem gościniami podcastu HERSTORY są przedstawicielki DESA Unicum, Anna Szynkarczuk, kierowniczka działu sztuki współczesnej oraz Weronika Jakubowska, koordynatorka aukcji charytatywnych. Gościnie porozmawiają o artystkach reprezentujących młode pokolenie, poruszając aspekt zacierania się granic między współczesnością a klasyką w sztuce. Oprócz tego gościnie opowiedzą o organizowanej przez DESA aukcji dzieł charytatywnych, która jest zwieńczeniem projektu HERSTORY. Czy kobietom łatwo było przedrzeć się przez skomplikowany świat sztuki i znaleźć tam swoje miejsce? Z jakimi przeciwnościami musiały się mierzyć? Czy ciężko było odgraniczyć artystkę od jej twórczości w oczach społeczeństwa? Na te oraz wiele innych pytań, odpowiedzi czekają już w najnowszym odcinku podcastu HERSTORY. Poznaj jej historię!