SPIS ODCINKÓW
Dowiedz się więcej o odcinkach programu

UNESCO

UNESCO

UNESCO to angielski skrót oznaczający Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury. Założono ją w 1945 roku jako część ONZ z myślą o propagowaniu pokoju i poszanowania praw człowieka poprzez edukację, naukę i kulturę.

W latach 70. troska o bezpieczeństwo najwspanialszych zabytków kultury i przyrody na świecie skłoniła UNESCO do ogłoszenia Konwencji Światowego Dziedzictwa. Należy dziś do niej 189 sygnatariuszy, którzy pomagają sobie wzajemnie w ochronie miejsc o wyjątkowym znaczeniu dla światowego dziedzictwa. Jest to tzw. lista światowego dziedzictwa UNESCO, na którą wpisano do tej chwili ponad 960 obiektów na całym świecie. Każdego roku w tym prestiżowym zestawieniu pojawia się kilka nowych miejsc. Razem tworzą one niezwykle zróżnicowaną kolekcję, od obszarów o wybitnych walorach przyrodniczych po bezcenne zabytki historii, będące najwybitniejszymi osiągnięciami człowieka na przestrzeni dziejów.

W 2011 r. UNESCO i kanał HISTORY nawiązały współpracę mającą na celu uświadamianie ludziom znaczenia światowego dziedzictwa oraz kwestii dotyczących ochrony miejsc o szczególnym walorach przyrodniczych i kulturalnych.

Na niniejszej stronie można obejrzeć wybór krótkich filmów wyprodukowanych przez kanał HISTORY, poświęconych zaledwie kilku europejskim obiektom z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Aby dowiedzieć się więcej o tej liście oraz obiektach znajdujących się w pobliżu, kliknij linki prowadzące na stronę internetową światowego dziedzictwa UNESCO.

Gdzie nas znajdziecie?

TV:
 1. Cyfrowy Polsat nr 79 / 128
 2. Inea 555/600
 3. nc+ nr 83
 4. Netia nr 51
 5. Orange nr 461
 6. Toya nr 353 / 356
 7. UPC nr 313 lub 389
 8. Vectra nr 505
 
Online:
 1. Cyfrowy Polsat GO
 2. Horizon Go
 3. ipla
 4. PLAY NOW
 5. Toya Go

 

HISTORY patronem gry Kozacy 3

HISTORY patronem gry Kozacy 3

Reality Hacker: Potęga umysłu

Reality Hacker: Potęga umysłu

Amerykańscy zbieracze

Co znajdą tym razem?

Wojny magazynowe

Dołącz do nas i oglądaj nową serię "Wojen magazynowych"!

LICYTUJ Z NAMI

Wojny magazynowe: Teksas

Jakie skarby kryją w sobie magazyny Teksasu? Oglądaj!

WIĘCEJ INFORMACJI

Polowanie na Hitlera

Premiera 10 listopada o 22:00!

WIĘCEJ INFORMACJI