SPIS ODCINKÓW
Dowiedz się więcej o odcinkach programu
ARTYKUŁY

Pięć ciekawostek związanych z żarłaczem białym

Badanie żarłaczy białych jest bardzo niebezpieczne, ale ktoś musi się tym zajmować.

Strażnicy rekinów

Strażnicy rekinów

Światowej klasy rybacy i oceanografowie, by uratować przed wyginięciem olbrzymie żarłacze białe, ryzykują zdrowie i życie, porywając się na coś, czego nikt dotąd nawet nie próbował.

Sławny oceanograf i wyśmienity rybak Chris Fischer próbuje zgłębić tajemnice najgroźniejszych stworzeń w oceanie. „Strażnicy rekinów” opowiadają o najambitniejszej w historii wyprawie na te zwierzęta. Ekipa musi wytropić najgroźniejsze, acz zagrożone wymarciem, morskie drapieżniki na świecie, wprowadzić każdego złąpanego osobnika na specjalną platformę obok statku, a potem go ręcznie oznakować.

Celem misji jest oznakowanie 50 rekinów w ciągu 40 dni, co wydaje się niemal niemożliwe i będzie prawdziwym testem determinacji ludzi zmagających się ze wszelkimi przeciwnościami losu.

Ekspedycja odbywa się na wodach wokół Republiki Południowej Afryki, w których mieszkają żarłacze białe. Fischer i jego elitarny zespół to jedyni ludzie na świecie, którzy znakują i w taki sposób badają rekiny. Chwytają je, wprowadzają na podnoszoną platformę obok statku, a potem, ryzykując życie, wskakują tam, by częściowo unieruchomionego rekina oznakować i obejrzeć z bliska.

Dzięki temu rekinowi można przymocować nadajnik satelitarny, który będzie działał przez lata, a nie miesiące. Rozmaite prowadzone przy okazji badania mają m.in. pomóc w znalezieniu antybiotyków na ugryzienia przez rekiny, co pozwoli zmniejszyć wskaźnik zgonów wskutek wtórnych zakażeń.

Fischer i jego ekipa musi nie tylko bardzo uważać na śmiertelnie niebezpieczne drapieżniki, ale i śpieszyć się, by nie wyrządzić im krzywdy.
 

Emisja

Środa 23:00

Gdzie nas znajdziecie?

TV:
 1. Cyfrowy Polsat nr 79 / 128
 2. Inea 555/600
 3. nc+ nr 83
 4. Netia nr 51
 5. Orange nr 461
 6. Toya nr 353 / 356
 7. UPC nr 313 lub 389
 8. Vectra nr 505
 
Online:
 1. Cyfrowy Polsat GO
 2. Horizon Go
 3. ipla
 4. PLAY NOW
 5. Toya Go

 

HISTORY patronem gry Kozacy 3

HISTORY patronem gry Kozacy 3

Reality Hacker: Potęga umysłu

Reality Hacker: Potęga umysłu

Amerykańscy zbieracze

Co znajdą tym razem?

Wojny magazynowe

Dołącz do nas i oglądaj nową serię "Wojen magazynowych"!

LICYTUJ Z NAMI

Wojny magazynowe: Teksas

Jakie skarby kryją w sobie magazyny Teksasu? Oglądaj!

WIĘCEJ INFORMACJI

Polowanie na Hitlera

Premiera 10 listopada o 22:00!

WIĘCEJ INFORMACJI