II Wojna Światowa: Zaginione filmy

Biografie

Worcester, stan Massachusetts
Żołnierz piechoty USA

II Wojna Światowa: Zaginione filmy

II Wojna Światowa: Zaginione filmy

Seria II wojna światowa: Zaginione filmy to pierwsza kolekcja filmów dokumentalnych pokazująca II wojnę światową w zgodzie z prawdą historyczną, a przy tym w niezwykle barwny i oryginalny sposób.

W wyniku wyczerpujących poszukiwań na całym świecie udało się dotrzeć do setek godzin nagrań dokumentujących walki. Dziś materiały te można oglądać po raz pierwszy od wielu lat, a w wielu przypadkach – po raz pierwszy w ogóle. Przełomowa i unikatowa seria II wojna światowa: Zaginione filmy, do której głosu udzielili znani aktorzy, tacy jak Rob Lowe czy James Todd Smith III (LL Cool J), na zawsze zmieni sposób, w jaki postrzegamy tę wojnę. Mamy okazję spojrzeć na nią oczami dwunastu Amerykanów, którzy osobiście jej doświadczyli.

Za sprawą pamiętników z czasów wojny dowiemy się, kim dokładnie była pielęgniarka June Wandrey, która od początku walk w Afryce Północnej brała udział w wyzwalaniu niemieckich obozów jenieckich. Poznamy też Shelby Westbrook, Afroamerykankę z Toledo, która służyła w słynnej 332 Grupie Myśliwskiej, Jimmy’ego Kanaya, syna japońskich imigrantów, żołnierza amerykańskiej armii uwięzionego w Europie, oraz Jacka Wernera, uchodźcę żydowskiego pochodzenia, który przed rozpoczęciem wojny uciekł z Austrii i walczył nie przeciw Hitlerowi i znienawidzonym nazistom, ale na Pacyfiku.

Dzięki licznym oryginalnym materiałom, kolorowej technice HD i filmom pochodzącym z różnych stron świata mamy okazję świadomie spojrzeć na wojnę oczami tych, którzy w niej uczestniczyli.

Gdzie nas znajdziecie?

Cyfrowy Polsat: 147
nc+: 84
TOYA : 357

HISTORY patronem gry Kozacy 3

HISTORY patronem gry Kozacy 3

Reality Hacker: Potęga umysłu

Reality Hacker: Potęga umysłu

Amerykańscy zbieracze

Co znajdą tym razem?

Wojny magazynowe

Dołącz do nas i oglądaj nową serię "Wojen magazynowych"!

LICYTUJ Z NAMI

Wojny magazynowe: Teksas

Jakie skarby kryją w sobie magazyny Teksasu? Oglądaj!

WIĘCEJ INFORMACJI

Polowanie na Hitlera

Premiera 10 listopada o 22:00!

WIĘCEJ INFORMACJI