Spis Odcinków Sezon 8

Z piłą do boju

Ekipy drwali powracają, by znów walczyć o zielone złoto! W stanie Waszyngton Rygaard wchodzi daleko w głąb najtrudniejszego terenu, próbując odzyskać tytuł. Na Alasce Papac nie ma co marzyć o powtórce, w sytuacji gdy Coatsy jest poważnie ranny. W Kanadzie na ring wkracza nowy rywal i udowadnia, że należy do sił specjalnych w tej branży. Na Florydzie Dreadknots i Chapman toczą boje o zamówienie warte ponad pół miliona dolarów. A w Wyoming Zitterkopf & Sons, drwale ze starej szkoły, ścinają drzewa na zaledwie 40-hektarowej działce, tyle że wyłącznie ręcznie.

 

Numer odcinka: 
1

Z górki czy pod górkę?

Choć to dopiero drugi tydzień sezonu, wydaje się, że ekipom już przydałaby się przerwa. Na Alasce Papac usiłuje znaleźć zastępstwo w miejsce rannego Coatsy’ego. Na półwyspie Olympic w stanie Waszyngton Gabe Rygaard i jego ludzie starają się nadgonić opóźnienia, ściągając drugą maszynę. W Wyoming David Zitterkopf i synowie prawie że nie wyłączają pilarek na swoich 40 hektarach, gdy niespodziewanie na drodze staje im ogrodzenie. W Kanadzie Triack Resources ma problemy ze zwózką drewna z góry i dostarczeniem go do tartaku. A na Florydzie Dreadknots pozyskują mnóstwo surowca, tyle że nie takiego rodzaju, jakiego szuka klient.

 

Numer odcinka: 
2

Niedźwiedzie Rancho

To już trzeci tydzień i drwale czują presję. Na Alasce Coatsy wciąż nie jest w stanie wrócić do pracy, dlatego Papac decyduje się na niezwykle niebezpieczną metodę wyrębu. W Wyoming ludzie Zitterkopfa biorą szturmem Niedźwiedzie Rancho. U Rygaarda pracują już dwie maszyny, ale zarazem zrobiło się bardzo ciasno. W Kanadzie Triack Resources idą ostro do przodu, ale dużym wyzwaniem okazuje się wywiezienie ściętych drzew. A na Florydzie kiepska komunikacja w ekipie Chapmana omal nie kosztuje życia nurka.

 

Numer odcinka: 
3

Zaginiony kanał

Shelby z pomocą łodzi śmigłowej szuka stuletnich bali w legendarnym zaginionym kanale. W stanie Waszyngton Rygaard próbuje ściągnąć największą kłodę na swoim terenie – sześciotonowy cyprys. Na odludziach w Wyoming David Zitterkopf dostarcza do tartaku pierwszą partię drzew, podczas gdy jego synowie walczą o utrzymanie fortu. Na Alasce Adrianne przyspiesza i próbuje wkroczyć na teren ekipy Papac. W Kolumbii Brytyjskiej Triack zmaga się z najtrudniejszym obszarem. A na Florydzie Dreadknots ostro pracują, ale wypadek pod koniec dnia może wszystko zmienić.

 

Numer odcinka: 
4

Na wysokościach

W Luizjanie Shelby naprawia swój dwutonowy pojazd do poruszania się po bagnach. Na Alasce Coatsy wraca do pracy. Na północnym zachodzie ekipa Rygaarda musi się wdrapać ponad trzydzieści metrów na nową napowietrzną platformę. W Wyoming David Zitterkopf próbuje się huśtać między drzewami, co może się zakończyć katastrofą. Na Florydzie wraca Katelyn, a realizacja zamówienia za pół miliona dolarów zmusza ekipę Dreadknots do pracy również w nocy. A w Kanadzie z powodu kontuzji kluczowego pracownika Triack zostaje w tyle.

 

Numer odcinka: 
5

Kręta droga

W Luizjanie Shelby i jego asystent Bob świeżo naprawionym dwutonowym pojazdem ruszają szukać bali na bagnach. Na środkowej Florydzie ekipa Chapmana walczy z legendarnym „Gumpem” – największym wyzwaniem w ich karierze. W stanie Waszyngton Rygaardowi szwankuje sprzęt. Na Alasce Joe musi przejąć funkcję operatora wciągarki w Papac. Na północ od granicy z Kanadą Triack Resources spieszą się, by wywieźć jak najwięcej drzew, zanim nadchodząca burza uniemożliwi pracę. A w Wyoming wygląda na to, że Davida Zitterkopfa zmoże choroba.

 

Numer odcinka: 
6

Bagienne boogie

W głębi mokradeł Shelby dociera do jeziora Pontchartrain, gdzie Belinda i Bob mają wydobyć olbrzymią kłodę, którą oznakował już lata temu. Na Florydzie zaczyna się druga runda starcia Chapmana z legendarnym „Gumpem”. W stanie Waszyngton sprawy układają się coraz gorzej dla osłabionej ekipy Rygaarda. Na alaskańskiej Wyspie Kuprejanowa Papac idzie na całość, prowadząc wyrąb z góry na dół. W Kolumbii Brytyjskiej Triack zajmuje się najbardziej stromym fragmentem swojego terenu. A w Wyoming synowie Zitterkopfa starają się nie zwolnić tempa wyrębu, mimo że ich szef i ojciec przebywa w szpitalu.

 

Numer odcinka: 
7

Tipi śmierci

W stanie Waszyngton pozostali jeszcze weterani Rygaarda, by nie wypaść z rytmu, wracają do metod starej szkoły. Głęboko na mokradłach Luizjany Shelby i Bob znajdują cenny cyprys, ale jego wyciągnięcie okazuje się nie lada kłopotliwe. Na wyżynach Wyoming ekipa Zitterkopfa próbuje się zmierzyć z niebezpieczną plątaniną drzew zwaną „tipi śmierci”. Na Alasce Papac decyduje się na niezwykle ryzykowną metodę wyrębu. Na Florydzie Dreadknots zmagają się z falą upałów, a na Rzece Świętego Jana przegrzewa się silnik i ekipa Chapmana może zakończyć sezon przez czasem. W Kolumbii Brytyjskiej Triack Resources walczą z rekordowymi temperaturami.

 

Numer odcinka: 
8

Stare drzewa, nowe sztuczki

Łódź Shelby’ego na bagnach Luizjany wymaga pilnego remontu, a on sam musi znaleźć nowe bale, by kupić nowy silnik. Rygaard w stanie Waszyngton ryzykuje i zatrudnia nieznanego sobie weterana. Na Alasce zespół Papac walczy z żywiołami i być może będzie zmuszony im ulec. Na Florydzie ekipa Chapmana wciąż się zmaga z upartym „Gumpem”. Tymczasem u Zitterkopfa w Wyoming powraca do pracy nieustraszony szef i wszyscy dają z siebie wszystko.

 

Numer odcinka: 
9

Wszystkie chwyty dozwolone

Na bagnach Luizjany Shelby Stanga chce zmodernizować swoje imperium, podejmuje więc ryzykowną decyzję o wprowadzeniu nowego sprzętu. Na północnym zachodzie Rygaard od początku sezonu ma kłopoty, ale złą passę może przezwyciężyć nowy drwal Jeremiah. W Kolumbii Brytyjskiej z powodu stromego terenu i wąskich dróg Triack zwalnia produkcję. Na południowym wschodzie Dreadknots przegrywają z Chapmanem i mają już dość upałów, dlatego tym razem w poszukiwaniu zatopionych skarbów udają się w górę rzeki Withlacoochee. A na wyżynach Wyoming klient Davida Zitterkopfa składa bardzo nietypowe zamówienie – które nie będzie łatwo zrealizować.

 

Numer odcinka: 
10

Nie drażnić szefa

Drwale są już na półmetku sezonu i presja stale rośnie. Na północnym zachodzie ludzie Rygaarda zaczynają nadrabiać straty, w czym duży udział ma Jeremiah, tyle że dzisiaj... nie pojawił się w pracy. Na Alasce wciąż prowadzą, ale przewaga nad rywalami systematycznie się zmniejsza i jeśli szybko nie znajdą operatora wciągarki, może być niewesoło. W głębi mokradeł Luizjany Shelby Stanga nadal nie ma swojej łodzi, ale z pomocą siostrzeńca i wiernego czterokołowca kontynuuje poszukiwania cennych cyprysów. W górach Wyoming Zitterkopf & Sons zatrudniają nowego człowieka, by zwiększyć produkcję, ale mogą się bardzo rozczarować! A w Kanadzie Triack Resources usiłują zwieźć kłody, choć wydaje się to niemożliwe.

 

Numer odcinka: 
11

Davi i Goliat

Choć Shelby Stanga nadal nie ma łodzi, na szczęście ma wiernego asystenta Daviego. Na alaskańskiej Wyspie Kuprejanowa ekipa Papac walczy o utrzymanie tytułu „Króla Gór”, ale dziś zaczyna się wyręb w najtrudniejszym sektorze. W odludnych górach zachodniej Kanady, gdy tylko kontuzjowany Kellie wraca do pracy, ekipa Triack bierze się ostro do roboty. Na Florydzie Chapman przegania Dreadknots, rywale jednak ani myślą poddać się bez walki. A na wyżynach Wyoming David Zitterkopf wstaje wcześnie do pracy, która niestety może się okazać niemożliwa z powodu ulewnego deszczu.

 

Numer odcinka: 
12

Zawodowcy i nowicjusze

Potężni gracze z północnego zachodu toczą zaciętą walkę o tytuł „Króla Gór”. W stanie Waszyngton ekipa Rygaarda ma problemy ze zwózką drewna do tartaku, dlatego Gabe ściąga do tej pracy zawodowca. Tymczasem na Alasce Papac musi się zmierzyć z nieprzewidywalnym stromym zboczem, a Matka Natura nie ułatwia sprawy. Na mokradłach Shelby znów cieszy się łodzią i do realizacji dużego zamówienia zatrudnia kilku pomocników. Na Rzece Świętego Jana pośrodku Florydy ekipa Chapmana walczy zażarcie z ekipą Dreadknots. Tym razem znów pojawiają się złodzieje drewna. A w Wyoming ekipa Zitterkopfa, by uniknąć opóźnień, rzuca do pracy wszystkie siły. David ryzykuje i po raz pierwszy sadza w ciągniku zrywkowym Ethana.

 

Numer odcinka: 
13

Tnie jak nóż

Rywalizacja zaostrza się, kiedy Papac rusza do pracy w najtrudniejszym terenie, z jakim kiedykolwiek przyszło się zmierzyć ekipie. U Rygaarda próbują wytyczyć drogę na stromym zboczu przy użyciu urządzenia zwanego nożem, ale Jeremy nie bardzo sobie z nim radzi, czym rozwściecza Gabe’a. U Zitterkopfa Ethan chce udowodnić, że jest cennym pracownikiem, ale kiedy podczas zwalania drzew omal nie dochodzi do wypadku, sam kwestionuje swoje miejsce w zespole. W Kanadzie zjawia się do pomocy syn Dave'a Cory, a pierwsze zadanie, jakie wykonuje – zwykłe zawrócenie samochodu – wystawia jego brata na śmiertelne niebezpieczeństwo. Na bagnach Shelby i jego siostrzenica Stephanie wpadają nad jeziorem Ponchartrain na Bobby’ego, wujka Shelby’ego, który wie, gdzie można znaleźć naprawdę duże bale – być może zbyt duże na możliwości wyciągarki.

 

Numer odcinka: 
14

Upadek legendy

Fatalny wypadek u Rygaarda wstrząsa całą ekipą i grozi przerwaniem pracy. Na mokradłach Shelby rusza w swej łodzi na polowanie. W Kanadzie drwale z Triack stają na głowie, by zdążyć, zanim wygaśnie im zezwolenie, i posuwają się odrobinę za daleko. Na Florydzie Greg Chapman wdaje się w kłótnię ze Swilleyem, który opuszcza zespół. Tymczasem w Dreadknots pojawia się nowy pracownik i od razu rośnie produkcja. A w Wyoming Zitterkopfowie są wykończeni po długim i ciężkim sezonie, dlatego gdy David wyjeżdża z drewnem do tartaku, Zane i Khaymon dla relaksu urządzają sobie turniej na ciągnikach.

 

Numer odcinka: 
15

Jak skała

Po ostatnim wypadku, w którym Craig omal nie stracił nogi, Gabe Rygaard ściąga do pracy swoich najlepszych ludzi, by nadrobić opóźnienia. Na Alasce Papac solidnie dostaje w skórę, a jeden z drwali popełnia błąd, który może dlań oznaczać wcześniejszy koniec sezonu. Na wyżynach Wyoming ekipa Zitterkopfa walczy, by zdążyć przed nadejściem mrozów. Ethan decyduje się działać sam i staje się lekkomyślny. W Luizjanie Shelby Stanga jest zadowolony z tego, co dotąd osiągnął, postanawia więc zrobić sobie przerwę na obiad w stylu człowieka z bagien. A na Florydzie Dreadknots i Chapman wciąż walczą o każdego centa z półmilionowego zamówienia. Ponieważ w zeszłym tygodniu Swilley rzucił pracę, Greg Chapman musi schować dumę do kieszeni i przyznać, że go potrzebuje, jeśli chce zaliczyć ten sezon do udanych.

 

Numer odcinka: 
16

Robi się gorąco

Zostały już tylko trzy tygodnie i drwale wrzucają wyższy bieg. W Luizjanie Shelby zdaje sobie sprawę, że może mu braknąć drewna, by zrealizować zamówienie, wzywa więc swych ludzi do wzmożenia wysiłków. Na wyżynach Wyoming Zitterkopf & Sons pracują pełną parą, ale gdy wskutek awarii tracą ciagnik zrywkowy, może to dla nich oznaczać koniec sezonu. Na Florydzie Dreadknots z nowym nurkiem zwiększają produkcję, zwłaszcza że trafili na istną żyłę złota. U Chapmana Greg musi schować dumę do kieszeni i złożyć Swilleyowi propozycję nie do odrzucenia. W stanie Waszyngton Gabe i Jason opuszczają ekipę, by odwiedzić tatę po fatalnym wypadku. W Triack Resources Dave popędza ludzi, ale upał i ekstremalna susza sprawiają, że nawet jedna iskra może wywołać pożar.

 

Numer odcinka: 
17

Wszystkie ręce na pokład

To ostatnie dwa tygodnie sezonu i rywalizacja rozpala wszystkich do czerwoności. Na Alasce ekipa otrzymuje zastrzyk energii w postaci dwóch cennych ludzi – Mike’a Papaca i Briana „Skooby’ego” Cartera/ W stanie Waszyngton wraca do pracy stara ekipa Rygaarda, ale kolejna awaria niebawem sprawdzi jej silną wolę i determinację. W Kanadzie Triack Resources przez cały sezon depczą po piętach większym graczom, a olbrzymia presja oznacza, że jedna błędna decyzja może przynieść zgubne rezultaty. W Wyoming David Zitterkopf w zeszłym tygodniu stracił ciągnik, próbuje więc zbudować od zera prostą wyciągarkę, by dokończyć pracę i zdążyć w terminie. A na Florydzie rywale idą łeb w łeb. Do wzięcia zostało już tylko 75 tys. dolarów, dlatego zdesperowani Dreadknots dodają do swej floty drugą łódkę.

 

Numer odcinka: 
18

Apokalipsa na wyrębie

W finale sezonu wszystko się wyjaśnia. Na Alasce Papac kończy wyrąb w najtrudniejszym sektorze, ekipa pracuje na pełnych obrotach i jeden fałszywy krok może ją wiele kosztować. W stanie Waszyngton Rygaard walczy zaciekle o utrzymanie się w wyścigu, ale czy zdoła po raz czwarty zdobyć tytuł „Króla Gór”? W Kanadzie Triack Resources są o krok od wygranej, ale dzisiejszy ryzykowny manewr może wszystko przekreślić. W Wyoming, gdzie Zitterkopfowi i jego synom zostało już tylko pół hektara lasu do wycięcia, drobny błąd może się okazać fatalny w skutkach. Na Florydzie Dreadknots wskrzesili „Logzillę”, by podwoić produkcję, ale czy to wystarczy do pokonania Chapmana? A na bagnach Luizjany Shelby Stanga twardo negocjuje z klientem, ale czy to mu się opłaci?

 

Numer odcinka: 
19

Drwale

HISTORY patronem gry Kozacy 3

HISTORY patronem gry Kozacy 3

Reality Hacker: Potęga umysłu

Reality Hacker: Potęga umysłu

Amerykańscy zbieracze

Co znajdą tym razem?

Wojny magazynowe

Dołącz do nas i oglądaj nową serię "Wojen magazynowych"!

LICYTUJ Z NAMI

Wojny magazynowe: Teksas

Jakie skarby kryją w sobie magazyny Teksasu? Oglądaj!

WIĘCEJ INFORMACJI

Polowanie na Hitlera

Premiera 10 listopada o 22:00!

WIĘCEJ INFORMACJI