Biografie

Dziennikarz, promotor sztuki i ważna postać życia artystycznego w Polsce.

SPIS ODCINKÓW
Dowiedz się więcej o odcinkach programu
ARTYKUŁY

Pięć najcenniejszych przedmiotów kupionych na aukcjach.

Za te rzeczy płaci się grube miliony. Dlaczego są tak cenne?

Brać czy nie brać

Brać czy nie brać

„Brać czy nie brać” powraca na HISTORY!  To  prawdziwy wyścig po skarby z przeszłości. Prowadzący-koneserzy historii poszukują ukrytych w różnych zakątkach Polski unikalnych przedmiotów o ogromnej wartości historycznej i materialnej. Dysponując ustalonym budżetem próbują złowić unikatowe skarby, aby sprzedać je później z jak największym zyskiem. Żeby je zdobyć, prowadzący przemierzają Polskę wzdłuż i wszerz. Przejażdżka ich specjalnym busem to pretekst, by obserwować, jak sprzeczają się na temat odwiedzanego miasta, jakich przedmiotów poszukują i które z nich uważają za najciekawsze. Czasem odwiedzą też bazary, mieszkania prywatne, fabryki i złomowiska, otwarcie komentując przy tym swoje decyzje, prowadząc emocjonujący wyścig ze swoim przeciwnikiem! Co innego można znaleźć w Krakowie, a inne przedmioty kupuje się na słynnym targu staroci we Włocławku czy na kiermaszu pod Tykocinem.
 
W tłumie miłośników zakupów znajdują się też prawdziwi koneserzy – ludzie, dla których odkrywanie unikatów to pasja i sposób na żywe obcowanie z historią. To także wielkie emocje – poszukiwanie historycznych przedmiotów to zamiłowanie, za którym stoi nie tylko satysfakcja odkrywcy, lecz również spore pieniądze. Wystarczy przypomnieć sprawę jaja Faberge, które kupiono na bazarze za 14 tysięcy dolarów, by sprzedać je potem za 30 milionów dolarów…
 
W finale każdego odcinka Łukasz i Michał spotkają się z ekspertami, którzy ocenią, czy złowione przez nich przedmioty były warte swojej ceny i ocenią, który z prowadzących zrobił lepszy interes. „Brać czy nie brać” prezentuje niesamowity świat ludzi, którzy poszukując unikalnych przedmiotów o historycznym rodowodzie, w praktyczny sposób obcują z minionymi wiekami, a przy okazji – potrafią na swojej pasji zarobić.

 

Emisja

PONIEDZIAŁKI 22:00

Gdzie nas znajdziecie?

TV:
 1. Cyfrowy Polsat nr 79 / 128
 2. Inea 555/600
 3. nc+ nr 83
 4. Netia nr 51
 5. Orange nr 461
 6. Toya nr 353 / 356
 7. UPC nr 313 lub 389
 8. Vectra nr 505
 
Online:
 1. Cyfrowy Polsat GO
 2. Horizon Go
 3. ipla
 4. PLAY NOW
 5. Toya Go

 

HISTORY patronem gry Kozacy 3

HISTORY patronem gry Kozacy 3

Reality Hacker: Potęga umysłu

Reality Hacker: Potęga umysłu

Amerykańscy zbieracze

Co znajdą tym razem?

Wojny magazynowe

Dołącz do nas i oglądaj nową serię "Wojen magazynowych"!

LICYTUJ Z NAMI

Wojny magazynowe: Teksas

Jakie skarby kryją w sobie magazyny Teksasu? Oglądaj!

WIĘCEJ INFORMACJI

Polowanie na Hitlera

Premiera 10 listopada o 22:00!

WIĘCEJ INFORMACJI